نیازهای یکی از مشتریان در سفارش یک کافو باکس رکمونت

جزییات فنی متداول در سفارش یک کافو باکس رکمونت
شرایط مکانیکی
نکات اصلی مکانیکی که در ساخت این کافو باکس باید رعایت گردد عبارتند از:

۱.کافو باکس فلزی با قابلیت نصب بر روی فونداسیون بتنی.

۲. قابلیت استفاده در معابر اصلی .

۳. حداقل درجه حفاظت IP55 .

۴. جنس تمام اجزاء فلزی بوده، بدنه، درب وسقف از ورق آهن به ضخامت یک میلیمتر.

۵. شاسی کابینت از ورق به ضخامت دو میلیمتر.

۶. کافو باکس دارای دو قسمت باشد . کافو باکس توسط دیواره‌ای با ورق فلزی از هم جدا شده و  دو درب مجزا داشته باشد.

۷. درب های کابینت به دو کمربند به شرح تصاویر ذیل مجهز باشد. دو پروفیل فلزی با مقطع تقریبی ۵*۵ سانتیمترمربع شبیه کمربند در اطراف کابینت قرار گیرد و به عنوان حفاظ خارجی کمکی عمل نموده و دارای قفل کتابی نیز باشد. این ویژگی در عکس واقعی صفحه بعد قابل مشاهده است .

۸. در هر دو قسمت تجهیزات با استاندارد ۱۹ اینچ قابل نصب به دوصورت Rack Mount و نصب ایستاده روی سینی باید باشد.

۹. در هر قسمت این باکس تجهیزات پسیو و اکتیو الکتریکی و الکترونیکی و اپتیکی مستقر میشوند و کابلهای برق و فیبر نوری و شبکه و ارت وارد میشوند.

۱۰. کابینت ها مجهز به پاور ماژول حداقل با ۶ ورودی برق باشند.

۱۱. درون هر برای دستگاههایی که روی سطح افقی قرار داده میشود ،باید سینی مناسب پیش بینی شود و برای نصب ریلی، ریل مناسب و برای نصب روی دیواره یا نصب درون یک رک داخلی باید تمهیدات مناسب در نظر گرفته شود. عملاً برند های پیشنهادی تعیین کننده انواع نصب است.

۱۲. دستگیره باز کننده دربها باید اهرمی بوده و از داخل، مکانیزم چفتهای میله‌ای بالا و پائین را فعال سازد.

۱۳. هر کدام از دو درب کابینت باید دارای قفل مجزا باشند. بعلاوه باید تمام قفلهای قسمت الکتریکی تمام کابینتها مشابه بوده و با یک کلید که اصطلاحاً مادر کلید خوانده میشود باز و بسته شوند. همچنین قفلهای قسمت اپتیکی تمام کابینتها نیز باید مشابه بوده و با یک مادر کلید باز و بسته شوند.

۱۴. کلیه قطعات قفلها، لولاها، چفتها و ملحقات باید از جنس مناسبی که زنگ نزند انتخاب گردد.

۱۵. تمام درزها و منفذهای ناشی از درهای کابینت باید توسط نوارهای لاستیکی (تزریقی نه چسبی) کاملاً آب‌بندی شوند بطوریکه امکان ورود گرد و غبار نیز نباشد؛ مگر ورودی و خروجیهای هوا، که در اینصورت تمام دریچه ها و شیارهای ورود و خروج هوا باید مجهز به فیلترهای مخصوص باشند.

۱۶. تمام اجزاء کابینت باید دارای یک لایه محافظ آهن، دو لایه رنگ آستر و دو لایه رنگ نهایی باشند. لایه رنگ نهایی باید به رنگ بژ یا سبز روشن باشد.

۱۷. کابینت باید چنان طرح شود که دارای مسیر عبور هوا هم بصورت کنوکسیون طبیعی (دریچه‌های پره‌ای روی بدنه) و هم بصورت کنوکسیون اجباری (با استفاده از فن ونتیلاتور) باشد.

۱۸. دریچه‌های عبور هوا بصورت پره‌های پانچ و پرس به عرض حدود ۱۵سانتیمتر و ارتفاع حدود ۱۰سانتیمتر است. دریچه های ورود هوا یکی بر روی سمت راست بالای قسمت الکتریکال و دیگری سمت چپ بالای قسمت اپتیکال کابینت اجرا میشوند. دریچه های خروج هوا یکی بر روی سمت راست پائین قسمت الکتریکال و دیگری سمت چپ پائین قسمت اپتیکال کابینت اجرا میشوند.

۱۹. برای هر کدام از دریچه های عبور هوا یک فریم دو لایه ای قرار داده شود. یکی برای فیلتر هوای نمدی و دیگری برای فیلتر رشته های فلزی که برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار بکار میآید.

۲۰. دارای مکانیزم چفت و بست داخلی و لولای مقاوم و محکم باشد.

۲۱. هرکدام از درب یا دربهای آن دارای دو قفل باکلید چهارپر بصورت کلید مشابه یا مادر و از نوع اصطلاحاَ کلید کامپیوتری باشد.

 شرایط الکتریکی کابینت Outdoor

نکات اصلی الکتریکی که در ساخت این کابینت باید رعایت گردد عبارتند از:

۲۲. کلیه نیازمندیهای برق تغذیه بصورت یک پانل برق بصورت Rack Mount به ارتفاع سه یونیت باید پیش بینی شود. این پانل بالاترین قسمت رک داخل Outdoor Box قرار می گیرد.

۲۳. کابینت باید مجهز به یک عدد چراغ روشنایی تابلوئی (برای هر یک از دو بخش الکتریکال و اپتیکال یک چراغ) باشد که در هنگام باز شدن درب روشن شود.
۲۴. برای تهویه درون کابینت باید از دو فن ونتیلاتور ۲۲۰ ولت استفاده شود. بطوری که هوای گرم از شیارهای تعبیه شده روی ناحیه بالایی بدنه خارجی کابینت خارج شود.

۲۵. کابینت باید دارای سیستم ارت میله ای باشد. در کنار هر کابینت و در محل مناسب یک میله ارت از نوع ( Steel Copper Weld Rod )کوبیده شود. برای این کار ابتدا چاله ای به حداقل به عمق یک و نیم متر حفر شود و میله ارت در ته این چاله کوبیده شود. یک سیم مسی با سطح مقطع حداقل ۳۵ میلیمتر مربع با طول مناسب باید برای ارتباط کابینت و میله ارت بکار برده شود. یک سرِ این سیم به میله ارت جوش داده شود. طریقه جوش باید حتماً بصورت جوش انفجاری باشد. سر دیگر سیم ارت توسط کابلشو به شینه ارت کابینت اتصال می یابد.

۲۶. هر دو قسمت کابینت باید دارای شین ارت و شین نول جداگانه باشد.